تلویزیون شهریتلویزیون شهری در واقع به نمایشگرهای بزرگی گفته می شود که در سطح شهر و در کنار چهارراه ها ، اتوبان ها ، بزرگراه ها ، پارک ها و استادیوم های ورزشی بر روی دکل های بزرگی نصب شده و قابلیت نمایش تیزرهای ویدیویی را به صورت فول کالر دارا میباشد.تلویزیون شهری از کنارهم قرار گرفتن بلوک هایی ساخته می شود که به این بلوک ها به اصطلاح LED میگویند. ماژول LED بلوک های مربعی و یا مستطیل شکلی هستند که بادر کنارهم قرارگرفتن تعدادی از آن ها کابینت رنتال ساخته میشود. درواقع یک تلویزیون شهری از کنار هم قرار گرفتن ماژول LED فول کالر ، منبع تغذیه و مادربرد در یک فریم تلویزیون شهری و یا کابینت رنتال ساخته می شود.

تبلیغات محیطی به عناصر فیزیکی که قابل اجرا جهت تبلیغات در سطح شهر هستند و در تیررس بینندگان قرار میگیرد اطلاق می گردد.تبلیغات محیطی یکی از قدیمی ترین روش های تبلیغاتی می باشد که امروزه استفاده از تلویزیون شهری در تبلیغات محیطی بسیار رایج و پرکاربرد شده است. ازجمله انواع متفاوت تبلیغات محیطی استفاده از تابلو های تبلیغاتی ، بیلبورد ها ، فضا های تبلیغاتی داخل مترو ،بدنه اتوبوس ها و… می باشد.یکی از مزیت های فوق العاده تبلیغات محیطی که سبب برتری آن نسبت به دیگر رسانه های تبلیغاتی گردیده این است که مخاطب ناگزیر به دیدن تبلیغات محیطی بوده و چون نمی توانند چشم خود را از رنگ ها و طرح های اطراف خود بپوشانند.

انواع تلویزیون شهری

به طور کلی تلویزیون شهری از نظر ساختار پیکسلی به دودسته SMD و LED تقسیم می شود.

دات پیچ فاصله بین پیکسل ها را میگویند . دات پیچ بر حسب میلی متر اندازه گیری می شود و نشان دهنده فاصله مرکز تا مرکز پیکسل مجاور است . دات پیچ با حرف P و به دنبال آن عدد فاصله بر حسب میلی متر نشان داده میشود ، به عنوان مثال P10 نشان دهنده این است که فاصله مرکز تا مرکز دو پیکسل مجاور 10mm است.

نمایشگر LED در دونوع مخصوص فضای خارجی (Out door LED display ) که به طور کامل ضد آب هستند و تا حدودی ضد ضربه اند و هم چنین به علت وجودآفتاب گیر روی هر پیکسل در نور آفتاب به راحتی تصویر را نمایش می دهند از این تلویزیون ها بیشتر در فضای باز شهری مانند چهارراه ها ، بزرگراه ها ، فرودگاه ها ، پارک ها ومصلی ها استفاده می شود. نوع دوم نمایشگرLED مخصوص فضای داخلی (indoor LED dispaly ) طراحی و ساخته می شوند که ضد آب نیستند و در اغلب اوقات فاقد آفتاب گیرند و آنها بیشتر در فضای بسته مثل تالار ها ، استادیوم های ورزشی ، سالن کنفرانس ، سالن آمفی تئاتر ، سالن فرودگاه ها ، سالن مترو و استادیو ها استفاده می شود.

تلویزیون شهری از نظر نحوه راه اندازی هم به دو دسته online و offline تقسیم میشوند. در نوع online برای راه اندازی تلویزیون شهری از یک کامپیوتر شهری به عنوان کنترلر استفاده می شود از این مدل برای ساخت تلویزیون هایی با ابعاد بزرگ استفاده می شود . در این نوع از تلویزیون شهری به نحوی صفحه نمایش بزرگ تلویزیون شهری نقش مانیتور کامپیوتر را بازی می کند و برای نمایش فیلم و عکس ، کامپیوتر باید به طور مداوم روشن بماند. در نوع offline برای راه اندازی تلویزیون شهری از برد کنترل های خاصی استفاده می شود که تنها برای برنامه ریزی به کامپیوتر احتیاج دارند و برای ادامه کار و پخش فیلم به طور مستقل کار میکنند.

تلویزیون شهری LED در تراکم های مختلف تولید و عرضه میگردد . ماژول LED در دات پیچ های مختلف (منظور از دات پیچ فاصله بین مرکز دو LED از یکدیگر هستش که هر چه این فاصله کم تر باشد وضوح تصویر بیشتری خواهیم داشت ) تلویزیون شهری با دات پیچ های P10 ، P12 ،P13 و.. عرضه می شود که انتخاب تراکم LED بستگی به هدف استفاده از نمایشگر در فضای داخلی و یا خارجی ، میزان هزینه در نظر گرفته شده و هم چنین ارتفاع نصب نمایشگر که تعیین کننده حداقل فاصله دید بیننده از نمایشگر می باشد بستگی دارد.

قابلیت های تلویزیون شهری

تلویزیون شهری LED قابلیت پخش متن ، عکس ، فیلم را با کلیه فرمت های رایج به صورت تمام رنگ (پخش 16 میلیون رنگ ) دارد. از ویژگی ها و مزیت های تلویزیون شهری این شرکت کیفیت بالا و هزینه پایین و خدمات پس از فروش واقعی می باشد و این به علت واردات مستقیم و بدون واسطه قطعات از بهترین و معتبرترین تولید کنندگان جهانی میباشد.


ارسال نظرات :