لایت باکس تبلیغاتی


تابلو های لایت باکس به سازه ایی اطلاق می گردد که به طور معمول در قالب یک باکس آلومینیومی ، چوبی ام دی اف ، پلاستیک (پلکسی ) ساخته می شود و رویه آن نیز از جنس فلکسی ، پلکسی گلس (رنگی و کریستالی ) و… بوده که در انواع بدون نور و یا با روشنایی اس ام دی قابل تولید می باشد. به عبارتی لایت باکس به تابلو هایی که نورپردازی آن از پشت تصویر انجام می پذیرد . به صورت یک جعبه می باشد لایت باکس اطلاق می گردد. این گونه تابلو در ضخامت های مختلف و با متریال متنوع قابل ساخت و عرضه می باشد.

لایت باکس نوعی از تبلیغات محیطی است که به عنوان یک تابلوی تبلیغاتی کوچک و یا بزرگ استفاده می شود که قابلیت نصب در اکثر مکان ها وفضا ها را دارد.طراحی لایت باکس به صورت ایستاده ، گردان ، آویزان و…. صورت می پذیرد.در طراحی لایت باکس علاوه بر ذوق و سلیقه هنری در خلق اشکال متن نوع و شکل می بایست به اثرگذاری و نوآوری در این طراحی ها توجه ویژه داشت. در برخی از مدل ها لایت باکس می توان از چند لایه پلکسی گلس 6 میل ویا کمتر بر روی هم استفاده نمود بدین ترتیب که ایتدا طرح مورد نظر لایت باکس توسط دستگاه لیزر بریده می شود سپس روی پلکسی دیگر چسبیده می شود.

ویژگی های لایت باکس تبلیغاتی

لایت باکس تبلیغاتی در کلیه مغازه ها ، سوپر مارکت ها ، نمایشگاه ها و فروشگاه ها به علت نوع متریال به کار رفته و کیفیت چاپ ، هم چنین نور بک لایت که از قسمت پشت به لایت باکس تابیده می شود و جلوه خاص آن در سراسر دنیا پر طرفدار می باشد. لایت باکس تبلیغاتی یکی از بهترین روش های تبلیغات و معرفی برند ها و نام های تجاری در فروشگاه ها و مراکز تجاری و نمایشگاه ها می باشد که این نوع تبلیغ امروزه بسیار حایز اهمیت می باشد. بسیاری از برند ها جهت معرفی و تبلیغات محصول و خدمات خود از تابلو لایت باکس استفاده می کنند. بدین صورت که به عنوان مثال لوگو و نام تجاری برند مورد نظر را روی لایت باکس طراحی نموده و لایت باکس ها را در اختیار فروشگاه های مورد نظر خود ، به صورت رایگان و امانی نصب می نمایند. این نوع تبلیغات با توجه به قیمت مناسب و هم چنین تاثیر گذاری آن ، جهت معرفی و تداوم آشنایی با نام برند و یا محصول مورد نظربسیار مثمر ثمر خواهد بود.


انواع لایت باکس

  • لایت باکس کریستالی: یکی از جدیدترین نوع لایت باکس ، لایت باکس کریستالی می باشد در این نوع لایت باکس با ضخامت کم و باریک ( کمتر از یک سانتی تر ) در طرح های متفاوت و متنوع قابل عرضه می باشد. نور لایت باکس با لامپ های SMD، LED تامین می گردد. لایت باکس کریستالی از جنبه تبلیغاتی و دیزاین دکوراسیون قابل استفاده می باشد و طرفداران خاص خود را دارد.
  • لایت باکس محیط باز یا آوت دور: لایت باکس های فضای بیرون به لایت باکس هایی اطلاق می شود که جهت مصارف در خیابان ، عابر پیاده ، محوطه ها و فضای خارجی نمایشگاه ها مورد استفاده قرار میگیرد. این نوع لایت باکس ها به جهت ساختاری دارای قالب آلومینیوم و یا کامپوزیت با پایه فلزی و روکش کامپوزیت می باشد. جنس رویه لایت باکس های آوت دور طلق و یا شیشه با قطر 6 میلی متر و یا بیشتر می باشد.
  • لایت باکس آلومینیومی: یکی از انواع لایت باکس ها ، لایت باکس آلومینیومی می باشد. لایت باکس آلومینیومی با رویه یک لایت فلکس و یا پلکسی ساخته شده و نور آن توسط SMD ، LED تامین می گردد. لایت باکس ساخته شده در مترو از نوع لایت باکس آلومینیومی می باشد. لایت باکس نوعی تبلیغات محیطی است که به عنوان یک تابلوی لایت باکس تبلیغاتی کوچک و یا بزرگ استفاده می شود که قابلیت نصب در اکثر مکان ها وفضا ها را دارد. طراحی لایت باکس به صورت ایستاده ، گردان ، آویز و… انجام میشود. لایت باکس ها هم در روز طراحی زیبا و شکیلی دارند وهم در هنگام شب که روشن می شوند جلوه زیبایی دارند که با توجه به تاریکی محیط اطراف و با نور ملایم داخل فروشگاه ها و فضای عمومی می تواند به راحتی توجه اطرافیان را به خود جلب کند.

ارسال نظرات :