انواع حروف برجسته (چلنیوم)


چلنیوم ترکیبی از aluminium+channel است. Channel به معنی کانال و یا جسمی u شکل میباشد و چون حروف فارسی ، لاتین ویا اشکال بعد از چسباندن نوار لبه به کناره ها شکل u مانند میگیرند. در زبان لاتین از channel استفاده میشود و جنس لبه این حروف از آلومینیوم است ترکیب این دو کلمه را channelium نام گذاری شد. در سال 2000میلادی برای اولین بار شرکت mci (واقع در کشور اسپانیا ) توانست با استفاده از آلیاژ آلومینیوم و در طی مراحل فرآوری آن را به شکل ورق هایی با سطح آیینه ، به گونه ای که ظاهرا مانند فلز استیل به نظر میرسد را بسازد. این محصول دارای کیفیت بسیار بالا بوده و در برابر آفتاب ، گرما و سرما مقاوم می باشد و تغییر شکل و رنگ نمیدهد و هم چنین از نظر زیبایی جلوه خاصی به تابلوها میبخشد.

یکی از مزایای لبه چلنیوم نوار اسفنجی گردگیر می باشد که مانع ورود آب و گرد وغبار به داخل حروف شده و در مقابل رسیدن آب به مدار تابلو چلنیوم و سوختن مدار جلوگیری می شود. برای جلوگیری از ایجاد خط و خش بر روی تابلو چلنیوم که جنس آن از پلکسی گلس رنگی به قطر 2.8 میلیمتر می باشد دارای یک روکش محافظ نایلونی می باشد که تا زمان ساخت و نصب حروف بر روی قسمت براق خواهد ماند و در پایان کار به راحتی توسط نصاب جدا میشود. نکته قابل ذکر این است که این روکش محافظ حتما بعد از نصب باید جدا شود در غیر این صورت بعد از چند روز قرار گرفتن در برابر نور آفتاب دیگر از چلنیوم جدا نخواهد شد مگر اینکه از مواد الکی مثل چسب 123 استفاده شود.

این تابلو در سایز های 7 و9و 11 سانتی متر با رنگ های جیوه ای ، طلایی و مشکی در بازار موجود می باشد. لبه چلنیوم اصلی ضخیم(2.8 میلیمتر ) می باشد و از استحکام خوبی برخوردار است . مخصوصا حروف درشت و بزرگ ، به همین خاطر تابلو سازان باتجربه برای ساخت حروف بزرگ حتما از لبه های اصلی استفاده می کنند. رنگ لبه های تابلو چلنیوم در برابر نور آفتاب و تغییرات جوی تا همیشه ثابت و براق خواهد بود و تغییر نمیکند.

حروف برجسته که امروزه جایگاه خاصی در صنعت تبلیغات و تابلوسازی برای خود داراست ، یکی از متداولترین و زیباترین جلوه های تبلیغات محیطی ، مخصوصا در سردرب فروشگاه ها و اماکن تجاری و اداری میباشد . امروزه ساده ترین و البته مناسب ترین راه برای تبلیغات فروشگاه ها از لحاظ قیمت ، اجرای تابلوی حروف برجسته میباشد . حروف برجسته انواع مختلف و متنوعی دارد که بسته به هنر و ذوق سازنده این حروف تعداد و تنوع آنها پایان ناپذیر است ، در ذیل به چند نمونه پرفروش و پرطرفدار از این حروف اشاره میکنیم که متخصصان ما در گروه فنی مهندسی استارلایت اقدام به ساخت و تحویل آن به مشتریان عزیز میکنند . حروف چنلیوم (چلنیوم) ، حروف پلاستیک ، حروف استیل ، حروف با لبه استیل رینگی ، حروف لبه هندی ، حروف لبه سوئدی ، انواع حروف با لبه پانچ ، حروف وکیوم ، حروف کریستال و … از جمله حروف متداول و معمول در سفارش مشتریان مجموعه استارلایت میباشند .


ارسال نظرات :